Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Facebook
Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Zwiedzaj z kulturą w powiecie wieluńskim

Strona poświęcona jest miłośnikom kultury oraz realizującym cele poznawczo-edukacyjne. Omawiane są aktywności takie jak: kulturalna, historyczna, rekonstrukcyjna, pielgrzymkowa, techniczno-cywilizacyjna, folklorystyczna, kulinarna, przyrodnicza.

Opis

W dziale zebrane są strony poświęcone miłośnikom wypoczynku opartego o wydarzenia i mprezy kulturalne oraz osobom realizującym cele poznawczo-edukacyjne podczas zwiedzania obiektów zabytkowych i podczas obcowania z przyrodą. Omawiane są niżej wymienione aktywności.

  • Kulturalna – miłośnicy wydarzeń i imprez kulturalnych.
  • Historyczna – miłośnicy dziejów i zabytków.
  • Rekonstrukcyjna – miłośnicy imprez odtwarzających historię.
  • Pielgrzymkowa – pielgrzymujący i szukający przeżyć duchowych.
  • Techniczno-cywilizacyjna – miłośnicy zabytków techniki i nowoczesnych rozwiązań cywilizacyjnych.
  • Folklorystyczna – miłośnicy kultury ludowej i wydarzeń ukazujących folklor.
  • Kulinarna – miłośnicy dobrej i ciekawej kuchni.
  • Przyrodnicza – oglądający faunę i florę w naturze.

V Europejskie Święto Bursztynu 2011

Wspomnienia z Europejskiego Święta Bursztynu Wieluń-Konopnica 2011 Materiał filmowy nakręcony przez Drużynę Wojów Szlaku Bursztynowego, pasjonatów z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Konopnickiej oraz zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych. (3 min)

Powiat wieluński to obszar z ciekawą historią i tradycjami. Przebiegający przez Ziemię Wieluńską Szlak Bursztynowy pozostawił wiele śladów w postaci grodzisk i kurhanów, a także znalezionych skarbów, które można oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. O historii regionu przypomina także organizowane co roku Europejskie Święto Bursztynu, podczas którego można poznać bliżej kulturę starożytnych i średniowiecznych wojów, a także bursztynowych kupców.

Powiat wieluński jest obszarem bardzo bogatym pod względem dziedzictwa kulturowego, wiele obiektów zachwyci turystów swą architekturą i historią. Znajdują się tu zabytki pochodzące ze wszystkich epok od wczesnego średniowiecza, aż po nieodległe lata XX w. Można tutaj zobaczyć drewniane dwory i kościoły typu wieluńskiego, młyny, mury obronne Wielunia i inne atrakcyjne miejsca. Swoje miejsca odnajdą na Ziemi Wieluńskiej miłośnicy krajobrazów, fascynaci roślin i obserwatorzy zwierząt. Czasem natura buduje formy, które zapierają dech w piersiach swą wielkością, ale czasem zachwyca nas budową maleńkich zwierząt i roślin.

Coraz więcej turystów poszukuje dziś swoich korzeni, sięga do źródeł by poznać zwyczaje charakterystyczne dla wybranego obszaru, a ich ulubioną aktywnością staje się folklor. Turysta wraca z miast do rodzinnych stron, szuka legend i ciekawostek w domach swoich przodków i w miejscach zupełnie nieznanych. W powiecie wieluńskim istnieje wiele zespołów kultywujących rodzime tradycje, które można zobaczyć podczas organizowanych dożynek, festynów gminnych i innych wydarzeń.Ziemia Wieluńska przyjazna turyście

Drogi Turysto!

Dzięki Portalowi Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej odkryjesz tajemnice i skarby pozostawione przed wiekami przez kupców, osadników i zakonników wędrujących starożytną drogą handlową, Szlakiem Bursztynowym.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serwis wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży w zaciszu domowego ogniska.

Systematycznie rozwijana i uzupełniana baza obiektów zabytkowych, walorów krajobrazowych i infrastruktury turystycznej oraz interaktywna mapa Ziemi Wieluńskiej umożliwią Ci spacer Szlakiem Bursztynowym bez wychodzenia z domu.

Już dziś zaktywizuj się na turystykę na Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej! Zapraszamy!

Powiat Wieluński - Herb

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2
98 - 300 Wieluń
tel. (43) 843 42 80
fax. (43) 843 42 63
e-mail: starostwo@powiat.wielun.pl