Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Facebook
Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Zasmakuj w podróży

Aktywność kulinarna charakterystyczna jest dla wszystkich lubiących dobre jedzenie, poszukujących egzotycznej lub regionalnej kuchni oraz odwiedzających ciekawe i popularne obiekty gastronomiczne.

Opis

Aktywność kulinarna – miłośnicy dobrej i ciekawej kuchni.

Aktywność kulinarna przeznaczona jest dla wszystkich, którzy w swoich podróżach cenią sobie dobre jedzenie i trunek. A przecież są także tacy, dla których kulinaria są celem samym w sobie. Poznawanie kultury danego regionu bardzo często odbywa się właśnie przez charakterystyczne dla niego potrawy. Przecież bardzo dużo mówi nam o obszarze to co się w nim je. Poruszanie się po kraju kluczem kulinarnym może być fascynującą przygodą.

Wędzona ryba z Niechmirowa. Ogórek kwaszony spod Wielunia.

Turyści preferujący omawianą aktywność mogą na mapie wyszukać ciekawe informacje przede wszystkim korzystając z kategorii Noclegi i gastronomia / Baza gastronomiczna:

  • Restauracje,
  • Pizzerie,
  • Kawiarnie,
  • Bary, fast foody,
  • Puby.

Ponadto podczas planowania podróży można poszukać ciekawych informacji urozmaicających wycieczkę w kategoriach: Zabytki i kultura, Przyroda i krajobrazy, Noclegi i gastronomia. Korzystając z tych informacji zaplanujemy naszą wycieczkę przez tereny atrakcyjne pod względem kulturowym i przyrodniczym, a także bez problemu znajdziemy miejsce na nocleg podczas wyprawy.

  Tradycyjne potrawy Ziemi Wieluńskiej na biesiadnym stole woja Bursztynowego Szlaku.

Na podróżujących Szlakiem Bursztynowym na Ziemi Wieluńskiej czekają pyszne lokalne produkty kulinarne. Wśród nich znaleźć można kwaszone ogórki spod Wielunia, które podobnie jak szynka wieluńska z lagi, zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych województwa łódzkiego.
W regionie działają liczne koła gospodyń wiejskich, a także gospodarstwa agroturystyczne, które przygotowują lokalne potrawy. By spróbować wieluńskich smaków wystarczy przyjechać na Europejskie Święto Bursztynu. Wówczas przy suto zastawionym stole wojowie Szlaku Bursztynowego posilają się przed walkami, a na stoiskach Słowianki serwują chleb ze smalcem i słodkie wypieki. Specjalnością jest także wędzona świeża ryba, która nabiera smaku w wędzarce. Nie brakuje również Bursztynówki, czyli nalewki wytwarzanej według tradycyjnej receptury na bursztynie.Ziemia Wieluńska przyjazna turyście

Drogi Turysto!

Dzięki Portalowi Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej odkryjesz tajemnice i skarby pozostawione przed wiekami przez kupców, osadników i zakonników wędrujących starożytną drogą handlową, Szlakiem Bursztynowym.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serwis wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży w zaciszu domowego ogniska.

Systematycznie rozwijana i uzupełniana baza obiektów zabytkowych, walorów krajobrazowych i infrastruktury turystycznej oraz interaktywna mapa Ziemi Wieluńskiej umożliwią Ci spacer Szlakiem Bursztynowym bez wychodzenia z domu.

Już dziś zaktywizuj się na turystykę na Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej! Zapraszamy!

Powiat Wieluński - Herb

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2
98 - 300 Wieluń
tel. (43) 843 42 80
fax. (43) 843 42 63
e-mail: starostwo@powiat.wielun.pl