Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Facebook
Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Wojowie promują Szlak Bursztynowy

Licząca przeszło 50 osób, historyczna grupa rekonstrukcyjna z udziałem mężczyzn, kobiet i dzieci jest swoistą wizytówką szlaku bursztynowego. Grupa bierze aktywny udział w promocji szlaku bursztynowego.

Opis

Militaria oraz inne przedmioty odkryte w wykopaliskach leżących w okolicach przebiegu rzymskich traktów handlowych (dzisiaj tras szlaków turystycznych) stały się inspiracją do zorganizowania grupy oraz okazały się bezcenne podczas wykonywania rekonstrukcji strojów i uzbrojenia dla Drużyny Wojów Szlaku Bursztynowego.

Pomysłodawcami grupy rekonstrukcyjnej są: Janusz Antczak i Bogusław Abramek ze Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy z Wielunia oraz pasjonaci turystyki kulturowej z Fundacji Informatyki i Zarządzania z Łodzi.

Udział grupy m.in. w dorocznych obchodach Europejskiego Święta Bursztynu, targach turystycznych, czy też w imprezach regionalnych, krajowych i międzynarodowych podnosi ich rangę i zwiększa popularność oraz historyczną wiedzę o historycznym i tyrystycznym szlaku bursztynowym wśród odbiorców.Ziemia Wieluńska przyjazna turyście

Drogi Turysto!

Dzięki Portalowi Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej odkryjesz tajemnice i skarby pozostawione przed wiekami przez kupców, osadników i zakonników wędrujących starożytną drogą handlową, Szlakiem Bursztynowym.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serwis wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży w zaciszu domowego ogniska.

Systematycznie rozwijana i uzupełniana baza obiektów zabytkowych, walorów krajobrazowych i infrastruktury turystycznej oraz interaktywna mapa Ziemi Wieluńskiej umożliwią Ci spacer Szlakiem Bursztynowym bez wychodzenia z domu.

Już dziś zaktywizuj się na turystykę na Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej! Zapraszamy!

Powiat Wieluński - Herb

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2
98 - 300 Wieluń
tel. (43) 843 42 80
fax. (43) 843 42 63
e-mail: starostwo@powiat.wielun.pl