Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Facebook
Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Serwisy turystyczne i kulturalne Ziemi Łódzkiej

Strona opisuje i rekomenduje adresy internetowe serwisów zajmujących się tematyką turystyki aktywnej oraz kultury w obszarze województwa łódzkiego.

Opis

Oficjalna strona Województwa Łódzkiego zawiera szereg przydanych informacji w różnych dziedzinach i tematach dotyczących Ziemi Łódzkiej.

Polecamy uwadze przede wszystkim te serwisy turystyczne i kulturalne Ziemi Łódzkiej, które udostępniają informacje tekstowe i multimadialne w połączniu z interaktywnymi mapami cyfrowymi:

Przede wszystkim polecamy stronę poświęconą turystyce i kulturze województwa Łódzkiego. Visitlodzkie.pl to strona gdzie każdy turysta znajdzie interesujace go informacje, a za pomocą planera będzie mógł zaplanować swój wyjazd.

  • Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Za pomocą portalu zaplanować można kompleksowo wypoczynek na szlaku konnym, zarówno dla jeźdźców, jak i dla amatorów innych sposobów aktywnego spędzania czasu. Znaleźć tu można kompletne i stale aktualizowane informacje wspomagające turystę, wykorzystać różne ścieżki planowania wypoczynku – iść śladem szlaków, przyrody, zabytków i kultury, bazy noclegowo-gastronomicznej lub bazy sportowej i rekreacyjnej. W każdej z tych kategorii odnaleźć można obiekty umożliwiające zaplanowanie pełnej i atrakcyjnej wycieczki. Portal łączy w sobie turystykę i kulturę, pokazując ich wpływ na siebie i przenikanie się.
  • Turysta odnajdzie wiele przydatnych informacji o województwie łódzkim w portalu Ziemia Łódzka. W katalogach tematycznych zamieszczono informacje zarówno o bazie noclegowej i gastronomicznej, jak i opisy przyrody oraz atrakcji regionu. Krótkie opisy szlaków podpowiadają jak aktywnie spędzić czas.
  • Wyjątkowym serwisem jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Daje on kompleksową informację o zabytkach oraz walorach przyrodniczych i krajobrazowych, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.
  • Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe całej Ziemi Łódzkiej jest Regionalny Katalog Zabytków Województwa Łódzkiego. Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie jest rozwijana i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.
  • Przyrodniczy Portal Województwa Łódzkiego jest bardzo ciekawym serwisem dla wszystkich, dla których najważniejsza jest przyroda regionu i jej ochrona. Serwis przedstawia przede wszystkim obszary, gatunki i miejsca chronione przez prawo na terenie województwa łódzkiego. Dzięki wyczerpującym opisom możemy poznać wartość poszczególnych obiektów chronionych i podejmowane działania edukacyjne. Portal prezentuje także baze noclegową oferowaną w parkach krajobrazowych.
  • Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta
  • Rozkład jazdy PKS – Łódź
  • Rozkład jazdy PKS – Wieluń


Ziemia Wieluńska przyjazna turyście

Drogi Turysto!

Dzięki Portalowi Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej odkryjesz tajemnice i skarby pozostawione przed wiekami przez kupców, osadników i zakonników wędrujących starożytną drogą handlową, Szlakiem Bursztynowym.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serwis wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży w zaciszu domowego ogniska.

Systematycznie rozwijana i uzupełniana baza obiektów zabytkowych, walorów krajobrazowych i infrastruktury turystycznej oraz interaktywna mapa Ziemi Wieluńskiej umożliwią Ci spacer Szlakiem Bursztynowym bez wychodzenia z domu.

Już dziś zaktywizuj się na turystykę na Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej! Zapraszamy!

Powiat Wieluński - Herb

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2
98 - 300 Wieluń
tel. (43) 843 42 80
fax. (43) 843 42 63
e-mail: starostwo@powiat.wielun.pl