Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Facebook
Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Wojowie „Na styku kultur”

W dniach 25-27 lutego w Łodzi na XVII Międzynarodowych Targach – Regiony Turystyczne „Na styku kultur” można było spotkać drużynę wojów Szlaku Bursztynowego.

Opis

Zwiedzający mogli nie tylko posłuchać legend i poznać atrakcje Szlaku, ale przede wszystkim dowiedzieć się jakimi urządzeniami i aplikacjami może posługiwać się turysta aktywny.
Spektakularne stoisko Powiatu Wieluńskiego, ze starannie i licznie zebranymi atrybutami wojów słowiańskich i celtyckich na pierwszy rzut oka robiło ogromne wrażenie. Po przełamaniu bariery nieśmiałości zwiedzający mógł być zaskoczony jeszcze milej, bowiem  stoisko to promowało nowe technologie!

Piękne Słowianki niejednego zwiedzającego zaskakiwały wiedzą na temat obsługi aplikacji GPS, czy rozszerzonej rzeczywistości.
Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej udostępnia bezpłatnie innowacyjny system zintegrowanych aplikacji, możliwych do pobrania przez każdego turystę wyposażonego i korzystającego z telefonu komórkowego oraz urządzeń typu PDA do nawigacji GPS w wersji naręcznej jak i samochodowej. Wszystko to, o czym można przeczytać w portalu, strojne Słowianki i wojowie w rynsztunku chętnie tłumaczyli zwiedzającym.

Każdego z dni targowych wojowie Szlaku Bursztynowego zapraszali zwiedzających do konkursu wiedzy na temat Szlaku . Zaś dzielnych niewiast, odważnych wojów i dzieci, które podjęły się tej próby nie brakowało, a ich wiedza i spryt była należycie nagrodzona.

Zwiedzający chętnie przebierali się w zbroje wojów, aby przez chwilę poczuć się jednym z nich, zaś w sobotę można było zobaczyć także walkę wojów Szlaku Bursztynowego. Drużyna Wojów Szlaku Bursztynowego zyskała nowych przyjaciół, ale nie zabrakło też odwiedzin Janusza Antczaka (burmistrza Wielunia).

Miło nam było gościć w Łodzi, ale jeśli nie udało Ci się z nami tam spotkać, zapraszamy każdego roku w sierpniu do Wielunia na Europejskie Święto Bursztynu. Więcej informacji na temat targów w kalendarium.Ziemia Wieluńska przyjazna turyście

Drogi Turysto!

Dzięki Portalowi Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej odkryjesz tajemnice i skarby pozostawione przed wiekami przez kupców, osadników i zakonników wędrujących starożytną drogą handlową, Szlakiem Bursztynowym.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serwis wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży w zaciszu domowego ogniska.

Systematycznie rozwijana i uzupełniana baza obiektów zabytkowych, walorów krajobrazowych i infrastruktury turystycznej oraz interaktywna mapa Ziemi Wieluńskiej umożliwią Ci spacer Szlakiem Bursztynowym bez wychodzenia z domu.

Już dziś zaktywizuj się na turystykę na Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej! Zapraszamy!

Powiat Wieluński - Herb

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2
98 - 300 Wieluń
tel. (43) 843 42 80
fax. (43) 843 42 63
e-mail: starostwo@powiat.wielun.pl