Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Facebook
Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Gra edukacyjna „Na Bursztynowym Szlaku”

Zapraszamy do wzięcia udziału w grze edukacyjnej jaką jest nowa forma zwiedzania, czyli questing. Znajdą państwo tutaj do ściągnięcia arkusz, który trzeba uzupełnić podczas zwiedzania Bursztynowego Szlaku.

Questing to coraz popularniejsza forma zwiedzania danego regionu, obiektu, szlaku. Ziemia Wieluńska także ma sporo do zaoferowania. Oddajemy w państwa ręce arkusz z wycieczką po Bursztynowym Szlaku. Po drodze czeka na państwa wiele atrakcji, zabytków i przygód. Każde miejsce należy dobrze poznać, aby móc dobrze uzupełnić brakujące słowa w naszej zabawie.

Trasa gry przebiega wzdłuż rzeki Warty. Od Parzymiechów do Burzenina. Poznają państwo miejsca, w których odkryto ślady istnienia na tych ziemiach antycznego Szlaku Bursztynowego.

Życzymy wielu przygód i wrażeń podczas zwiedzania z naszą grą edukacyjną.

DokumentyZiemia Wieluńska przyjazna turyście

Drogi Turysto!

Dzięki Portalowi Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej odkryjesz tajemnice i skarby pozostawione przed wiekami przez kupców, osadników i zakonników wędrujących starożytną drogą handlową, Szlakiem Bursztynowym.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serwis wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży w zaciszu domowego ogniska.

Systematycznie rozwijana i uzupełniana baza obiektów zabytkowych, walorów krajobrazowych i infrastruktury turystycznej oraz interaktywna mapa Ziemi Wieluńskiej umożliwią Ci spacer Szlakiem Bursztynowym bez wychodzenia z domu.

Już dziś zaktywizuj się na turystykę na Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej! Zapraszamy!

Powiat Wieluński - Herb

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2
98 - 300 Wieluń
tel. (43) 843 42 80
fax. (43) 843 42 63
e-mail: starostwo@powiat.wielun.pl