Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Facebook
Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Przewodnik Aktywności Kulturalnej

PAK to multimedialny, mobilny przewodnik turystyczny. Jest to aplikacja na telefon komórkowy, która umożliwia użytkownikom zaznajomienie się z pełną turystyczną i kulturalną ofertą miasta.

Opis

PAK to multimedialny, mobilny przewodnik turystyczny. Jest to wygodna aplikacja na telefon komórkowy, którą można za darmo pobrać ze sklepu z aplikacjami Google Play.

Przykładem aplikacji jest PAK „W siodle” – kompleksowy przewodnik turystyczny po województwie łódzkim, który umożliwia interaktywne korzystanie z atrakcyjnej i profesjonalnie przygotowanej informacji turystycznej na ekranie telefonu komórkowego. Aplikacja powstała w ramach projektu „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”. PAK wykorzystuje technologię geolokalizacji oraz cyfrowych map, dzięki którym użytkownik dostaje informacje o obiektach znajdujących się w pobliżu i bez kłopotu może dotrzeć do wybranych miejsc.

W aplikacji turysta znajdzie wszystkie najważniejsze informacje na temat oferty turystycznej danego regionu:

  • spis miejsc kultury i rozrywki (muzea, galerie, kina, teatry czy puby),
  • bazę noclegów,
  • informacje gdzie i co zjeść,
  • szlaki turystyczne,
  • walory przyrodnicze.
Spis atrakcji turystycznych podzielony jest na kategorie, co ułatwia ich wyszukiwanie. Opisy interesujących miejsc, szlaków, zabytków czy restauracji, wzbogacone zdjęciami i ikonami, są na bieżąco uaktualniane.  Aplikacja posiada także skaner kodów 2D, który dodatkowo usprawnia korzystanie z informacji turystycznej.

Pobierz PAK „W siodle”

Aplikacja PAK "W siodle" dostępna jest w dwóch wersjach – standardowej (pełnej) i light (demonstracyjnej). Wersja „light" zawiera tylko przykładowe atrakcje turystyczne oraz niewielkie rozmiarowo mapy – opisy wszystkich obiektów turystycznych województwa łódzkiego wraz z ich dokładną lokalizacją znajdują się w pełnej wersji aplikacji. 

Aby pobrać PAK „W siodle”:
  • wejdź na urządzeniu mobilnym z systemem Android do sklepu z aplikacjami Google Play (kliknij logo poniżej)
  • wpisz nazwę PAK „W siodle”, wybierz wersję aplikacji, zainstaluj i korzystaj!

Korzystaj z aplikacji PAK bez ograniczeń.

Posiadaczy telefonów komórkowych typu smartfon zapraszamy także do korzystania z rozszerzonej rzeczywistości. Więcej można przeczytać w dziale poświęconym rozszerzonej rzeczywistości.


Ziemia Wieluńska przyjazna turyście

Drogi Turysto!

Dzięki Portalowi Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej odkryjesz tajemnice i skarby pozostawione przed wiekami przez kupców, osadników i zakonników wędrujących starożytną drogą handlową, Szlakiem Bursztynowym.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serwis wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży w zaciszu domowego ogniska.

Systematycznie rozwijana i uzupełniana baza obiektów zabytkowych, walorów krajobrazowych i infrastruktury turystycznej oraz interaktywna mapa Ziemi Wieluńskiej umożliwią Ci spacer Szlakiem Bursztynowym bez wychodzenia z domu.

Już dziś zaktywizuj się na turystykę na Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej! Zapraszamy!

Powiat Wieluński - Herb

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2
98 - 300 Wieluń
tel. (43) 843 42 80
fax. (43) 843 42 63
e-mail: starostwo@powiat.wielun.pl