Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Facebook
Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Multimedia

W dziale Multimedia znajdują się przygotowane specjalnie z myślą o Tobie ciekawe prezentacje i inne materiały poświęcone Ziemi Wieluńskiej.

Opis

Multimedialne prezentacje, wirtualne spacery w 3D, filmy, animacje oraz materiały instruktażowe ułatwią Ci poruszanie się zarówno po portalu, jak i szlakach oraz obszarach atrakyjnych turystycznie. Dzięki materiałom multimedialnym zanim rozpoczniesz swoją przygodę w terenie – lepiej poznasz specyfikę szlaków oraz ich głównych atrakcji.

W dziale „Multimedia” znajdują się tylko wybrane, przykładowe materiały. Na różnych stronach portalu (m. in. w kartach informacyjnych obiektów, obszarów i szlaków) znajdziesz prezentacje najciekawszych i najcenniejszych atrakcji z różnych miejsc, które możesz zwiedzić siedząc w fotelu z gorącą herbatą w ręku, po to, by w przyszłości wybrać się na szlak i obejrzeć je osobiście.

Wirtualne spacery 3D

Klasycystyczny dwór rodziny Nekandów-Trepków z lat 1820–1830, znajduje się w malowniczym otoczeniu parku, w pobliżu murowany spichlerz z I poł. XIX w.Drewniany kościół o konstrukcji zrębowej z dwuspadowym dachem pochodzi z 1918 r. Posiada wyposażenie późnobarokowe. Powstał na miejscu kościoła z 1770 r., który uległ spaleniu. Obok znajduje się drewniana dzwonnica.
Dwór w RychłocicachKosciol parafialny pw. Zwiastowania NMP w Rychłocicach
Instytucja kultury gminy Wieluń założona w 1926 roku przez Polską Macierz Szkolną. Pełni rolę ośrodka badań przeszłości historycznej ziemi wieluńskiej.Warta stanowi największy atut Ziemi Wieluńskiej. Jest jedyną rzeką w okolicach Wielunia spełniającą warunki dla uprawiania turystyki wodnej.
Muzeum Ziemi WieluńskiejRzeka Warta w Konopnicy

Kursy e-learningowe

Kursy zostały opracowane dla osób zainteresowanych nauką metodami e-learningowymi wykorzystującymi Internet. W szczególności materiały dydaktyczne polecamy osobom zainteresowanym walorami kulturowymi i przyrodniczymi powiatu wieluńskiego. Kurs przeznaczony jest zarówno do nauki dla osób indywidualnych jak i do szeroko rozumianej edukacji, jako baza dla nauczycieli. Kursy poświęcone tematyce zdalnego nauczania wykorzystujące techniki elektroniczne są bezpłatne.

Kurs e-learningowy – Wiedza o powiecie wieluńskim

Filmy

VII Europejskie Święto Bursztynu
– Wieluń 2013 (3 min)
VI Europejskie Święto Bursztynu
– Wieluń 2012 (2 min)
VI Europejskie Święto Bursztynu 2012 (4 min) V Europejskie Święto Bursztynu 2011 (3 min)
I Mistrzostwa Polski Wyścigów Rydwanów (2 min) Wyścigi rydwanów na Łódzkim Szlaku Konnym (2 min)
Kronika towarzyska (5 min) Codzienne życie na Szlaku Bursztynowym (3 min)
Ożywiona historia (7 min) Bursztyn Ogień i Magia
– Eryk Popkiewicz (2 min)

Webkamery

Osjaków

Nadwarciański Gród Załęcze Wielkie

Osjaków Nadwarciański Gród Załęcze Wielkie

Prezentacje multimedialne Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej

Ziemia Wieluńska to tereny niezwykłe i różnorodne, leżące na dawnym Szlaku Bursztynowym. Szczególnie ożywiony ruch panował tutaj w pierwszych wiekach naszej ery. Szlak łączył osady nad Wartą i Bzurą z grodami nad Gopłem na Kujawach oraz z regionu Krakowa. W okresie średniowiecza górna Warta łączyła Kraków z Kaliszem, czyli zachodnią Małopolskę ze wschodnią Wielkopolską. Przez tysiąclecia wędrowali tędy kupcy, osadnicy, zakonnicy, zdobywcy.

Zanim zdecydujesz się na wędrówkę po Ziemi Wieluńskiej, zapraszamy do obejrzenia naszych interaktywnych prezentacji, które pomogą Ci zaplanować wyjątkowy i niezapomniany wypoczynek.

Materiały promocyjno-informacyjne

owca1.jpg

powiatwielunski.jpg

Walory kulturowe i przyrodnicze Ziemi Wieluńskiej Powiat wieluński

sin2.jpg

innowacyjnosc2.jpg

System Informacyjno-Nawigacyjny Innowacyjność technologiczna szlaków turystycznych
– platforma internetowa kompleksowo
zintegrowana z urządzeniami mobilnymi
oraz telefonami komórkowymi

amber_euro.jpg

amber1.jpg

Oferta Ziemi Wieluńskiej dla Kibiców  EURO 2012
oraz fanów turystyki i kultury aktywnej
Zakres projektu pn. „Wzmocnienie roli
Szlaku Bursztynowego i innych szlaków
tematycznych w zintegrowanym produkcie
turystycznym województwa łódzkiego”

Materiały instruktażowe dotyczące portalu oraz aplikacji dla urządzeń mobilnych (PDA) i telefonów komórkowych

Materiały instruktażowe z uwagi na przeznaczenie dzielą się na:

Bardzo ciekawe dla użytkowników aplikacji do urządzeń nawigacyjnych, smartfonów i tefonów komórkowych mogą okazać się następujące tematy:

  • Nawigacja na szlakch turystycznych,
  • Centralny i mobilny system monitorowania turysty w ruchu,
  • Bezpieczeństwo turysty i konia na Łódzkim Szlaku Konnym,
  • Pobieranie, instalacja i aktualizacja aplikacji dla urządzeń mobilnych,
  • Funkcjonalność urządzeń i aplikacji mobilnych w Systemie Informacyjno-Nawigacyjnym.

Szczegółowe zagadnienia dotyczące powyższych tematów można omawiać w różnych kontekstach i dlatego w dziale portalu  Naprawdę darmo.

spacer_amber.jpg

profil.jpg

Spacer interaktywny po mapie cyfrowej
Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej
Tworzenie indywidualnego profilu Użytkownika portalu

widok2.jpg

Tworzenie interaktywnego widoku

 

Łódzkie dla turysty aktywnego

Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej oraz Portal Turystyki Aktywnej „W siodle” łączą w sobie informacje z zakresu turystyki i kultury wykazując ich wzajemny wpływ na siebie oraz swoistą komplementarność turystyczną województwa łódzkiego stopniowo budowaną przez region.

Turyści aktywni rzadko posługują się jedynie tradycyjnymi środkami przekazu, czyli mapami i przewodnikami. Systemy e-informacji mają przewagę ciągłej możliwości aktualizacji danych i wprowadzania systemu zdalnych e-usług.

Za pomocą wyżej wymienionych portali turysta może skorzystać z oferty kulturalno-turystycznej, szybko zapewniając sobie także bezpieczne zaplecze gastronomiczno-hotelarskie. Dzięki temu wszystkie elementy niezbędne turyście wzajemnie się dopełniają, tworząc spójny plan wyprawy, jaki może być dostępny zarówno poprzez stronę internetową, jak i poprzez nawigację czy telefon komórkowy.

rozwoj_lodzkiego_systemu_informacji2.jpg

Rozwój łódzkiego systemu informacji
turystycznej i kulturalnej

Fotografie lotnicze

Nasz portal daje możliwość wirtualnego zwiedzania kraju w unikalny sposób – „Szlakiem Pegaza”. Dzięki umieszczeniu na portalu zdjęć lotniczych wykonanych podczas lotu na niskim pułapie turyści mogą sami ocenić, na ile dany szlak jest dla nich atrakcyjny i stanowi rzeczywiście ścieżkę wśród walorów naturalnych danego regionu. Staramy się, aby jak najwięcej obszarów było zilustrowanych w takiej formie, dając w ten sposób pełny ogląd na odwiedzane przez turystów tereny.

W naszym portalu można znaleźć opisy wielu lokalizacji atrakcyjnych przyrodniczo – parków narodowych, rezerwatów czy pomników przyrody. Dzięki interaktywnej mapie łatwo ciekawe obiekty w interesującej was lokalizacji.

Urok naszych zdjęć lotniczych mogą docenić również miłośnicy zabytków i architektury. Możesz oszacować harmonię bryły zabytku, często niemożliwą do oganięcia z poziomu ziemi, poprzez patrzenie zaledwie na jego fronton. Oglądane z góry kształty dachów kościołów, pałaców lub dworów pozwalają ocenić jakość rozwiązań architektonicznych w sposób nieosiągalny dla osób stojących na ziemi.

rzeka Warta Ruda. Kościół parafialny pw. św. Wojciecha

Napisali o nas:

2010.07.24 Opis projektu w gazecie Polska Dziennik Łódzki

2011.09.24 Reklama strony www projektu w gazecie Polska Dziennik Łódzki

2012.06.12 Reklama VI Europejskiego Święta Bursztynu w gazecie Metro

2012.08.11 Artykuł „Bursztynowy Szlak w Wieluniu” w gazecie Polska Dziennik Łódzki

2012.08.17 Artykuł o Wojach Bursztynowego Szlaku na festiwalu w Grzybowie w gazecie Polska Głos Wielkopolski

2012.08.30 Fotorelacja z Europejskiego Święta Bursztynu w gazecie Wieluniak

2012.08.30 Artykuł o Szlaku Bursztynowym w gazecie Wieluniak

DokumentyZiemia Wieluńska przyjazna turyście

Drogi Turysto!

Dzięki Portalowi Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej odkryjesz tajemnice i skarby pozostawione przed wiekami przez kupców, osadników i zakonników wędrujących starożytną drogą handlową, Szlakiem Bursztynowym.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serwis wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży w zaciszu domowego ogniska.

Systematycznie rozwijana i uzupełniana baza obiektów zabytkowych, walorów krajobrazowych i infrastruktury turystycznej oraz interaktywna mapa Ziemi Wieluńskiej umożliwią Ci spacer Szlakiem Bursztynowym bez wychodzenia z domu.

Już dziś zaktywizuj się na turystykę na Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej! Zapraszamy!

Powiat Wieluński - Herb

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2
98 - 300 Wieluń
tel. (43) 843 42 80
fax. (43) 843 42 63
e-mail: starostwo@powiat.wielun.pl