Mistrzostwa Regionu Wieluńskiego w Nordic Walking przyciągają zarówno amatorów, jak i prawdziwych zawodowców.

Ponad stu uczestników Majówki z Nordic Walking

ostatnia aktualizacja 07.05.2012 poniedziałek 22:04

Magdalena Kopańska 

Niecałą godzinę, a dokładnie 49 minut i 56 sekund zajęło zwycięzcy Mistrzostw Regionu Wieluńskiego w Nordic Walking przejście trasy 8 km ulicami Gaszyna. 1 maja puchar Burmistrza Wielunia zdobył Marek Dors z Janowa.

W zawodach wystartowało ponad stu uczestników. Palące słońce spowodowało, że kilkoro z nich musiało zejść z trasy, pozostali, a wśród nich burmistrz Janusz Antczak, doszli do mety bez większych problemów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale wybite z okazji Mistrzostw oraz 25-lecia Parafii im. Najświętszego Imienia Maryi w Gaszynie a do rąk najlepszych trafiły puchary Burmistrza Wielunia, który na zawodach występował w podwójnej roli – jako ich gospodarz oraz zawodnik.

Od trzech lat w zawodach startują zarówno amatorzy, jak i prawie zawodowcy – uczestnicy maratonów i półmaratonów w Nordic Walking. Wszyscy zgodnie jednak podkreślają, że największym zwycięstwem jest pokonanie wcale niełatwej trasy i często walka z własnymi słabościami.

Dlatego gościnni mieszkańcy Gaszyna co roku zapraszają do siebie wszystkich tych, dla których spacery z kijami są po prostu formą spędzania wolnego czasu. A gdy do tego dojdzie nutka rywalizacji, można tylko poprawić swoją technikę i motywację.

Pomysłodawcą imprezy jest proboszcz miejscowej parafii ks. Jacek Michalewski. Do organizacji aktywnie włączyła się Wspólnota Aktywnych z Gaszyna, Ochotnicza Straż Pożarna, Gmina Wieluń a także Wieluński Dom Kultury, który w szczególności zadbał o artystyczną część Majówki.

Rozpoczęły ją zespoły działające przy Wieluńskim Domu Kultury, a gwiazdą wieczoru była grupa Maleo Reggae Rockers, która rozbujała zgromadzoną publiczność w rytmach reggae.

 

Wyniki zawodów na stronie www.parafia.gaszyn.pl

Powiązane artykuły

Powiązane wydarzenia

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia