Zjazd Wojowników Słowiańskich w Grzybowie jest jednym z bardziej znanych widowisk rekonstrukcyjnych. Spotkali się na nim wojowie z całej Polski. Temat tegorocznej imprezy brzmiał: „Gry, igry, igrzyska, swawole”. W zjeździe wzięła również udział Drużyna Wojów Szlaku Bursztynowego.

18-19.08.2012. XIII Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich – Grzybowo 2012 (relacja)

ostatnia aktualizacja 24.08.2012 piątek 16:41

Łukasz Konieczny 

Co roku w imprezie uczestniczy kilkuset wojów i innych uczestników w strojach z wczesnego średniowiecza.

Tego roku podczas imprezy, na terenie obozowiska można było podziwiać wojów oraz ich uzbrojenie, warsztaty i kramy, pokazy walk, metody pracy średniowiecznych rzemieślników oraz wiele innych atrakcji. Zainteresowani mogli zobaczyć jak w dawnych czasach żyli Słowianie, Wikingowie i Normanowie.

W trakcie zjazdu odbyły się dwa turnieje dla wojów oraz ciesząca się szerokim zainteresowaniem inscenizacja bitewna.

Nie zabrakło także różnorodnej muzyki i zabaw będących głównym tematem tegorocznego zjazdu. Odbywały się bowiem m.in. turnieje w drużynową grę kubba, konkurs brzuchaczy, turniej łuczniczy dla wojów i publiczności, sztafeta historyczna oraz wiele innych. Zaprezentowano również Średniowieczne Kasyno w pawilonie muzealnym.

Jedną z atrakcji była również możliwość zakupu różnorodnych wyrobów sprzedawanych przez rzemieślników i kupców w ich kramach i warsztatach.

Na zjazd przybyli uczestnicy z różnych regionów Polski i Europy. Tegoroczna impreza zebrała ponownie kilkuset uczestników, w ponad 140 namiotach i niezliczone rzesze odwiedzających imprezę turystów.  

Zjazd bieżącego roku był drugim na którym pojawiła się także Drużyna Wojów Szlaku Bursztynowego.

Powiązane artykuły

Powiązane wydarzenia

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia