22 lutego w Wieluńskim Domu Kultury wystąpi Janek Samołyk – gitarzyska i piosenkarz rockowy wykonujący mieszankę brytyjskiego rocka z poezją śpiewaną. Początek koncertu o godz. 18:00.

22.02.2013. Koncert Janka Samołyka

ostatnia aktualizacja 21.02.2013 czwartek 13:27

Materiały organizatora 

Janek Samołyk zagra w piątek w Wieluńskim Domu Kultury. Samołyk jest wrocławskim muzykiem, aktywnym od czterech lat. Jego droga muzyczna rozpoczęła się od wygrania konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Pierwsza płyta „Wrocław”, wydana w 2010 roku, była bardzo dobrze przyjęta w mediach. Aktualnie zespół szykuje się do wydania drugiego albumu. W tym roku miał okazję zagrać trasę koncertową w Chinach, wystąpić na festiwalu w Opolu a także zaśpiewać na koncercie w ramach UEFA EURO 2012 na wrocławskim rynku.
Koncerty zespołu są energetyczne i jednocześnie liryczne. Jest w nich miejsce zarówno na brzmienia gitary elektrycznej, jak i skrzypiec. Na scenie WDK chcieliby zagrać piosenki m.in. z drugiego albumu pt. „Problem z wiernością” (wydawca: Polskie Radio SA, patroni: Trójka, Empik) – płyty tygodnia w Trójce oraz płyty rekomendowanej w Radiu Ziemi Wieluńskiej. „Codziennie”, czyli utwór zapowiadający wydawnictwo, cieszy się dużą popularnością w stacjach radiowych i już w tygodniu premiery, wszedł na Listę Przebojów Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego.

W zespole wrocławskiego muzyka grają Przemek Mikołajczyk i Patrycja Stefanowska. Oboje urodzili się w Wieluniu. Przemek Mikołajczyk w zespole gra na klawiszach. Urodził się i wychował w Wieluniu, we Wrocławiu studiował. Skrzypaczka Patrycja Stefanowska mieszkała w Działoszynie, a następnie w Dąbrowie Górniczej.

Piątkowy koncert rozpocznie się w WDK-u o 18.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 zł, a w dniu koncertu - 20 zł.

Powiązane artykuły