Mistrzostwa Regionu Wieluńskiego Nordic Walking jak co roku przyciągnęły rzesze amatorów jak i zawodowców.

IV Mistrzostwa Regionu Wieluńskiego Nordic Walking – relacja

ostatnia aktualizacja 06.05.2013 poniedziałek 11:23

W tegorocznych mistrzostwach odliczyło się na starcie prawie stu uczestników wyścigu, w różnym wieku. Trasa wiodła podobnie jak poprzedniego roku ulicami Gaszyna, z niewielkimi różnicami.

Zwycięzcą Mistrzostw Regionu Wieluńskiego w Nordic Walking o Puchar Burmistrza Wielunia został Rafał Kozik z ULKS Run Podkowa Janów, pokonawszy 8 km trasy w 47 minut. Zwyciężczynią wśród kobiet została Aneta Kokot (Płomień Iwanowice).

Czasowa różnica między pierwszym i ostatnim zawodnikiem wyniosła 26 minut. Na 10 pozycji znalazł się pan Norbert Lewandowski – mieszkaniec Gaszyna, który okazał się najlepszym zawodnikiem z gminy Wieluń.

Najważniejsze, że jesteśmy tu razem, by aktywnie spędzić to dzisiejsze popołudnie. Liczy się przede wszystkim udział w zawodach, dlatego już gratuluję tym wszystkim, którzy stanęli na starcie. Życzę, żeby wszyscy odliczyli się na mecie, oczywiście jak najszybciej – mówił na otwarciu burmistrz Janusz Antczak, którzy był także jednym z zawodników.

Ks. Jacek Michalewski proboszcz gaszyńskiej parafii – głównego organizatora zawodów – również dopingował wszystkich biorących udział w zawodach zwolenników nordic walking.

Po ukończeniu zmagań w nordic walking uczestnicy otrzymali medale wybite z okazji zawodów, jak również z okazji rozpoczynającej się w powiecie wieluńskim „Nowej ewangelizacji”.

Rozlosowano również nagrody, wśród których znalazł się m.in. sprzęt turystyczny i książki.

Dla zainteresowanych wyniki zawodów można zobaczyć na stronie gaszyńskiej parafii www.parafia.gaszyn.pl.

Źródło: www.um.wielun.pl

Powiązane artykuły