25 maja 2013 r. odbyła się kolejna edycja Bike Maratonu. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym jeden z etapów zagościł na Ziemi Wieluńskiej pod hasłem „Bursztynowa edycja Bike Maratonu”. Na starcie stawiło się prawie 700 zawodników.

Bursztynowa edycja Bike Maratonu (relacja)

ostatnia aktualizacja 04.06.2013 wtorek 08:38

Daria Konieczna 

Udziałowi w Bike Maratonie sprzyjała piękna pogoda. Brak deszczu i silnego słońca to idealne warunki dla aktywnych sportowców. Dzięki temu na starcie stawili się doświadczeni rowerzyści jak i amatorzy. Miłośników dwóch kółek było prawie 700 osób. Przygotowana była także trasa dla najmłodszych zawodników. Po medale jechały przedszkolaki jaki starsza młodzież w wieku gimnazjalnym. Patronat nad Wieluńskim etapem Bike Maratonu objął burmistrz miasta Wieluń pan Janusz Antczak, który także wsiadł na rower i spróbował swoich sił na trasie.

W tym roku można było wystartować na kilku dystansach:

  • Dziecięcy Bike Maraton,
  • Mini Medano Bike Maraton – 34 km,
  • Mega Bike Maraton – 61 km,
  • Giga Pedros Bike MAraton – 94 km.

Tegoroczna trasa Bursztynowej edycji Bike Maratonu prowadziła przez dolinę rzeki Warty i przez Załęczański Park Krajobrazowy. Na najwyższych stopniach podium nie zabrakło gospodarzy rajdu – zawodników wieluńskiego zespołu Medano Zasada Bikes.