Za nami pierwszy dzień VII Europejskiego Święta Bursztynu. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, między innymi walki gladiatorów, czy wyścigi rydwanów. Zachęcamy do wzięcia udziału w festiwalu w niedzielę.

10-11.08.2013. VII Europejskie Święto Bursztynu (relacja z I dnia)

ostatnia aktualizacja 13.08.2013 wtorek 12:21

Piotr Wojtaszek 

Pierwszy dzień VII Europejskiego Święta Bursztynu już za nami. Po porannym deszczu przyszedł czas na prezentację grup rekonstrukcyjnych oraz oficjalny przemarsz Rzymian, Celtów, barbarzyńców i Słowian z centrum Wielunia do obozowiska, które znajduje się na przedmieściach miasta przy ul. Sadowej.

O godzinie 16 na głównej arenie w stroju rzymskim burmistrz miasta Wielunia pan Janusz Antczak powitał gości i wieluńską publiczność oraz ogłosił rozpoczęcie festiwalu. Na początku zaprezentowały się grupy rekonstruujące wojska rzymskie i celtyckie. W pełnej krasie na arenie zaprezentowały się także rydwany, dla których zorganizowane zostały wyścigi. Publiczność mogła obejrzeć musztrę legionów rzymskich oraz walki gladiatorów.

Odwiedzający festiwal mogli także zwiedzić obozowisko rekonstrukcyjne, dzięki czemu mieli szansę zapoznać się z techniką budowania namiotów, przyjrzeć się strojom i wyposażeniu obozowiska. Po zachodzie słońca turyści obejrzeli fascynujący spektakl fireshow pt. „Bursztynowe ognie”, a późnym wieczorem odbył się bunt gladiatorów. Oprócz areny i obozowiska na zwiedzających czeka szereg kramów z różnorodnym asortymentem, w tym także z wyrobami z bursztynu.

Atrakcją dla najmłodszych było wesołe miasteczko i możliwość przejażdżki na kucykach. Pogoda na niedzielę szykuje się słoneczna, dlatego zachęcamy do udziału w drugim dniu Europejskiego Festiwalu Bursztynu z jeszcze większą dawką wrażeń.

Powiązane artykuły

Powiązane wydarzenia

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia