W sobotę w Wieluniu zostanie odsłonięty nowy pomnik pt. „Wieczna Miłość” pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO, uroczystość wzmocniona będzie IX symfonią Ludwika van Beethovena zagraną na żywo przez orkiestrę i chór Filharmonii Łódzkiej.

31.08.2013. Odsłonięcie pomnika „Wieczna miłość” i koncert Kolory Polski

ostatnia aktualizacja 28.08.2013 środa 09:54

UM Wieluń 

W sobotę 31 sierpnia br. odbędzie się długo wyczekiwane odsłonięcie pomnika „Wieczna Miłość”, którego autorem jest Wojciech Siudmak, pochodzący z Wielunia malarz i rzeźbiarz. Pomysłodawcą stworzenia tego pomnika jest sam autor, który założył Fundację Siudmak Arkana XXI. Fundacja realizuje projekt „Światowy Projekt Pokoju – Wieczna Miłość”, który ma na celu upamiętnić ofiary i skrzywdzonych przez wojnę nie tylko wielunian, ale i mieszkańców całej Ziemi. Twórca pragnie zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa grożące naszej cywilizacji i na konieczność zaistnienia porozumienia i harmonii. W dziele sztuki zawiera głębokie przesłanie, które będzie odczytane bez względu na czas, miejsce, narodowość czy wyznanie.

Pomnik będzie liczył 4,5 m wysokości i stać będzie na 1,5 m cokole. Na wykonanie rzeźby zużyte zostanie 1100 kg brązu.

Odsłonięciu pomnika patronuje Polski Komitet ds. UNESCO.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 19:00 w miejscu odsłonięcia pomnika, czyli w Parku Miejskim im. Żwirki i Wigury, niedaleko ul. Królewskiej.

O godz. 20:00 na wszystkich gości czeka nie lada atrakcja jaką jest koncert na żywo Filharmonii Łódzkiej. W ramach 14 Wędrownego Festiwalu „Kolory Polski” wykonana zostanie przez liczący 160 osobowy skład (80 osób orkiestry i 80 osób chóru) IX symfonia Ludwika van Bethovena zakończona „Odą do radości”.

Uroczystości poprowadzi znana aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Powiązane artykuły

Dokumenty