Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w województwie łódzkim zorganizował wycieczkę rowerową podczas, której uczestnicy mogli zobaczyć efekty wdrażania Funduszy Europejskich w naszym regionie.

„Unijne Kolory Regionu” na dwóch kółkach

ostatnia aktualizacja 03.09.2013 wtorek 15:47

Materiały organizatora 

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w województwie łódzkim będący częścią ogólnopolskiej Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich zorganizował wycieczkę rowerową, na trasie której uczestnicy mogli zobaczyć efekty wdrażania Funduszy Europejskich na Ziemi Wieluńskiej.

Wycieczka odbyła się 31 sierpnia 2013 r. Trasa przebiegała przez Wieluń-Kraszkowice-Krzeczów-Osjaków–Wierzchlas. Uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in. Muzeum w Wieluniu, Basztę Męczarnię i oczyszczalnię ścieków w Krzeczowie.

Dla uczestników wycieczki przewidziano drobne upominki oraz konkurs z atrakcyjną nagrodą przygotowaną przez beneficjentów Funduszy Europejskich. Do wygrania m.in. album fotograficzny „Nadwarciański Szlak Bursztynowy”.

Poniżej publikujemy zarys trasy Wieluń-Osjaków-Wieluń oraz jej specyfikację i opisy projektów mijanych/odwiedzanych na trasie.

Posiadacze mobilnych urządzeń mieli możliwość skopiowania trasy wycieczki używając plików GPX, które można wygenerować na stronie trasy wycieczki ze statystykami.

Wycieczka Wieluńska była już 12 i ostatnim wydarzeniem z cyklu akcji promocyjnej „Unijne Kolory Regionu”, która polegała na promowaniu Funduszy Europejskich poprzez wystawienie Punktów Informacyjnych w trakcie cyklu koncertów Festiwalu „Kolory Polski” przygotowanych przez Filharmonię Łódzką.

Źródło: www.rpo.lodzkie.pl

Powiązane artykuły