Tegoroczny Zjazd odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia br. w grzybowskim grodzie (6 km od Wrześni – trasa na Witkowo), na terenie oddziału zamiejscowego Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Temat imprezy brzmi: „W bitewnym obozie Słowian”. W tym roku w Grzybowie pojawi się również Drużyna Wojów Szlaku Bursztynowego.

20-21.08.2011. XII Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich – Grzybowo 2011

ostatnia aktualizacja 24.08.2011 środa 15:59

W XII Międzynarodowym Zjeździe Wojowników Słowiańskich zaprezentowane będą obozowiska Słowian i Wikingów zwołanych w celu odpierania wrogiej napaści na ziemie Grzybowskie. Będzie można podpatrzeć treningi wojów, oporządzanie uzbrojenia, wprawianie się zbrojnych w rzemiośle wojennym zarówno bronią krótką, drzewcową oraz miotaną. Punktem kulminacyjnym będą bitwy z udziałem kilkuset wojowników.

Rzemieślnicy zaprezentują swój kunszt w wyrobie oręża, jak i przedmiotów codziennego użytku. Nie zabraknie dobrej muzyki i zabawy. Zarówno w sobotę jak i niedzielę turyści podziwiać będą mogli tętniący życiem, składający się z ponad setki namiotów, obóz wczesnośredniowiecznych Słowian i Wikingów. Zwiedzający obozowisko będą mogli podpatrzeć i posmakować straw warzonych przez wojów. Zaś u rzemieślników i kupców będzie można zakupić wyroby z ich warsztatów i kramów.

Przed grodem odbywać się będzie jarmark różności..

W sobotę i niedzielę, za niewielką opłatą, wrota grzybowskie będą otwarte dla wszystkich pragnących przenieść się o tysiąc lat wstecz.

Więcej szczegółów na stronie http://www.grodgrzybowo.pl/

Powiązane artykuły

Powiązane wydarzenia

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia