W dniach 1-2 października w Wieluniu odbędą się obchody Światowego Dnia Turystyki. Impreza zorganizowana zostanie pod hasłem „Turystyka – łączy kultury”. Będzie to okazja do bliższego poznania atrakcji Wielunia i okolic, a także podyskutowania o rozwoju turystycznym województwa łódzkiego.

01-02.10.2011. Światowe Dni Turystyki w Wieluniu

ostatnia aktualizacja 15.10.2011 sobota 13:48

 

Wieluń został wybrany na miejsce wojewódzkich obchodów nie przypadkowo. Jest to miejsce istotne dla dziedzictwa kulturowego regionu, krzyżują się bowiem tutaj dwa europejskie szlaki kulturowe: Szlak Bursztynowy oraz Szlak Romański. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających w tych dniach miasto osób wiele atrakcji. Główne uroczystości będą miały miejsce na Placu Legionów. W programie obchodów znajdują się między innymi:

 • wycieczka autokarowa szlakiem kościołów Ziemi Wieluńskiej,
 • spacer z przewodnikiem po mieście,
 • wycieczka geoturystyczna do Olewina,
 • rajdy rowerowe,
 • zabawy plebejskie organizowane przez Drużynę Wojów Szlaku Bursztynowego,
 • pokazy orienteeringu,
 • występy artystyczne,
 • konferencja geoturystyczna,
 • wystawa „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej”.

Konopnica. V Europejskie Święto BursztynuImprezie towarzyszyć będzie także organizowana przez Drużynę Wojów Szlaku Bursztynowego gra terenowa. Z pomocą urządzeń GPS wszyscy zainteresowani uczestnicy będą mogli przebyć trasę wyznaczoną po uroczych zakątkach miasta i poszukać bursztynowego skarbu. A przy okazji będą oni musieli zmierzyć się z czekającymi na nich zadaniami, które sprawdzą czy uczestnicy są wystarczająco sprytni i silni, aby wejść w posiadanie cennego skarbu. Na najszybszych i najsprawniejszych śmiałków czekają nagrody. Szczegółowy opis i zaproszenie do gry przeczytać można na naszym portalu pod linkiem www.turystyka.wielun.pl/pl-def/kal/792/

 

Podczas Światowego Dnia Turystyki Marszałek Województwa wręczy nagrody dla tych, którzy mają znaczący wkład w rozwój turystyki w regionie. Rozwiązane zostaną konkursy

 • „Perły w Koronie Województwa Łódzkiego”,
 • „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego w 2011”,
 • „Złota Grusza” - konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne.

W czasie imprezy będzie można dostać tzw. paszport turystyczny zawierający harmonogram imprezy, opis atrakcji turystycznych w Wieluniu i okolicach oraz informacje o proponowanych promocjach i zniżkach. Wśród posiadaczy paszportu, którzy odwiedzą co najmniej pięć zabytków i zbiorą z nich pieczątki rozlosowane zostaną nagrody.

Zapisów na wycieczki autokarowe można dokonać w dniach 23-30 września w punkcie informacji turystycznej w Wieluniu lub mailowo infturystyczna_wielun@op.pl. Organizatorami obchodów jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

Szczegółowy godzinowy program Światowych Dni Turystyki przeczytać można na stronie organizatora ROTWŁ www.rotwl.pl lub dowiedzieć się kontaktując się z biurem ROTWŁ:
Michał Ziemkiewicz – sprawy organizacyjne – (42) 662 09 70 mziemkiewicz@rotwl.pl,
Sylwia Nowak – media – (42) 663 77 33 snowak@rotwl.pl.

Powiązane artykuły

Powiązane wydarzenia

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia

Dokumenty