Gmina Mokrsko

Gmina Mokrsko znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie wieluńskim. Składa się z 12 sołectw, a siedzibą gminy jest wieś Mokrsko.

Powierzchnia: 7 871 ha

Opis

Gmina Mokrsko położona w południowo-zachodniej części województwa łódzkiego. Składa się z 12 sołectw: Brzeziny, Chotów, Jasna Góra, Komorniki, Krzyworzeka, Mątewki, Mokrsko, Mokrsko I, Mokrsko II, Motyl, Ożarów i Słupsko. To gmina typowo rolnicza, posiadająca jednak ślady funkcjonowania przemysłu w postaci cegielni czy też zabytkowego wiatraku.

Na terenie gminy jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć i należą do nich zabytkowa leśniczówka, zespół dworski i kościół pw. św. Marii Magdaleny w Ożarowie, dom i park, kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Komornikach, dwór w Mokrsku, kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła w Krzyworzece, wiatrak w Kocilewie czy też zespół dworsko-parkowy w Chotowie.

Przez tereny gminy przechodzi także kilka szlaków turystycznych, w tym konny i rowerowe.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Na terenie gminy Mokrsko znajdziemy oprócz licznych sklepów wielobranżowych także gospodarstwo agroturystyczne. Znacznie lepiej baza turystyczna rozwinięta jest w pobliskim Wieluniu.

Inne

Więcej informacji o gminie można znaleźć na stronie:

Informacje o urzędzie gminy znajdują się na karcie poświęconej samorządowi.